Kam chodím na pohledy?

By 8:00 , ,

Ahoj!
Jsem tu zas s pohledovým příspěvkem, ovšem tento by mohl být přínosný pro vás i zcela materiálně. Dám vam totiž rady, kam vyrazit pro pohledy. Bohužel to nemohou být rady zcela všeobecné, bydlím totiž v Praze a tak nevím, kde prodávají pohledy např. v Plzni :)

Nejdříve si dáme ale ty všeobecné rady, ať se nám to namíchá!

Neoluxor
(Neo)Luxor je klasika, kam se chodí na jistotu. Seženete zde zvířátka, hvězdy stříbrného plátna i Prahu. Minimálně na Andělu a v Paláci knih na Václaváku, kam chodím. Nechodím tam ale tak často, protože (teď se dostáváme k negativům) je to pěkně drahé. Pohledy Tushita tam stojí cca 20 korun, což je za jeden pohled už hodně (mi teda přijde). Svojí prodejnu najdete tady.

Levné knihy
LK na Letné a na Andělu jsou častým cílem mého courání po Praze, protože vím, že si tam vždycky něco vyberu :) Mají tam také Tushitu, ale o dost levněji, nejspíše je to nějaká stará "kolekce", ale stará, nová, je to pohled za 2-3 koruny a pořád někomu může udělat radost :) dál vím, že tam mají 3D pohledy (nebo holografické... teď nevím :D), ty stojí o něco víc, ale pořád do 20 korun. Tam vždycky nechám nejvíc :D Svoje Levné knihy najdete tady.

No a teď si dáme pražské specialitky :D (těch moc není)

V ulici Dělnická v pražských Holešovicích je takový zapadlý antikvariát. Tam se dají sehnat staré, nepoužité pohledy za pár korun. Je to spíš pro sběratele nebo pokud scháníte pohled někomu, kdo miluje historii, ale tam určitě seženete, mají toho plné bedny, stačí jen hrabat.
Na Florenci je takový... "obchod" pro sběratele věcí s vlaky a tam se dají sehnat všechny možné nové i staré pohledy vlaků, lokomotiv, starých drážních mostů a tak podobně, zase za pár korun.
Pokud máte rádi zvířátka a často chodíte do pražské zoo, nezapomeňte se kouknout i na jejich pohledy. Cenu si upřímně nepamatuju, pár korun to bylo, ale jsou fakt nádherné, vždycky si jich pár koupím, když tam jdu :)
No a poslední tip na příjemný obchod je knihkupectví Shakespeare & sons na Malé Straně, kde prodávají jak pohledy Prahy (nové i historické), tak různé autorské grafické pohledy, některé jsou fakt moc krásné!  Jsou maličko dražší, tak za 15 korun jeden, ale já tam poslední dobou nakupuji úplně nejčastěji :)
Na Malé Straně ostatně seženete spoustu obchodů se suvenýry, kde pohledy nestojí "turistickou" cenu, ale "normální" cenu, takže si to tam třeba teď o Vánocích projděte a zkoukněte (mají otevřeno i přes svátky).

No a to je asi pro dnešek vše. Mějte se krásně, užijte si Štědrý večer a hlavně svůj čas s rodinou. Hezké Vánoce a bohatého Ježíška přeje


You Might Also Like

0 komentářů